Vishay/Vitramon CDR32BP301BKZMAT
CDR32BP301BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP301BKZMAT
Brief Description
CAP CER 300PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP301BKZMAT.pdf
Availability of CDR32BP301BKZMAT
QUANTITY
CDR32BP301BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP301BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP301BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP301BKZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP301BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP301BKZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP301BKZMAT
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 48LQFP datasheet.pdf
IC RESET MPU W/COMP SOT23-6 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf