Vishay/Vitramon CDR32BP330BFZPAT
CDR32BP330BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP330BFZPAT
Brief Description
CAP CER 33PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP330BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP330BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP330BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP330BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP330BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP330BFZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP330BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP330BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP330BFZPAT
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 120 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf