Vishay/Vitramon CDR32BP330BJZPAT
CDR32BP330BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP330BJZPAT
Brief Description
CAP CER 33PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP330BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP330BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP330BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP330BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP330BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP330BJZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP330BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP330BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP330BJZPAT
RES 11.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG CPC 4POS STD SER 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PMI BASE BAYO 11/16 INCAND SLDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf