Vishay/Vitramon CDR32BP330BKZPAT
CDR32BP330BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP330BKZPAT
Brief Description
CAP CER 33PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP330BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP330BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP330BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP330BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP330BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP330BKZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP330BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP330BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP330BKZPAT
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 310MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf