Vishay/Vitramon CDR32BP331BJZPAT
CDR32BP331BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP331BJZPAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP331BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP331BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP331BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP331BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP331BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP331BJZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP331BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP331BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP331BJZPAT
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 9.02MM datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
A5 REGEN RES CONN 200/400V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 320MA 430 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.6A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 1000A 660V 3TE/80 AR datasheet.pdf