Vishay/Vitramon CDR32BP360BJZRAT
CDR32BP360BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP360BJZRAT
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP360BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP360BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP360BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP360BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP360BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP360BJZRAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP360BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP360BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP360BJZRAT
RES 10 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 42 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
MICRO 25C P 72" RBW JACKS datasheet.pdf