Vishay/Vitramon CDR32BP360BJZSAT
CDR32BP360BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP360BJZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP360BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP360BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP360BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP360BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP360BJZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP360BJZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP360BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP360BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP360BJZSAT
MOSFET N/P-CH 30V 6A/7A 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 55A 660V PNL MNT datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 24-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH SOT23W datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.67V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 26POS DL .100 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf