Vishay/Vitramon CDR32BP361BJZMAT
CDR32BP361BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP361BJZMAT
Brief Description
CAP CER 360PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP361BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP361BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP361BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP361BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP361BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP361BJZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP361BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP361BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP361BJZMAT
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT VOLT OUT 8-DIP datasheet.pdf
COUPLING LD/LDP/CD5 WHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 21POS 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
LED CLUSTER T3 1/4 YLW 585NM 28V datasheet.pdf