Vishay/Vitramon CDR32BP3R0BCZMAT
CDR32BP3R0BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R0BCZMAT
Brief Description
CAP CER 3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R0BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP3R0BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP3R0BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R0BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R0BCZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R0BCZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R0BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R0BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R0BCZMAT
THYRISTOR PROTECT BIDIR 100A SMB datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 WW 140POS datasheet.pdf