Vishay/Vitramon CDR32BP3R3BCZSAT
CDR32BP3R3BCZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R3BCZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R3BCZSAT.pdf
Availability of CDR32BP3R3BCZSAT
QUANTITY
CDR32BP3R3BCZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R3BCZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R3BCZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R3BCZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R3BCZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R3BCZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R3BCZSAT
RES 9.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK LK VYL 12-10AWG #8 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.5A/2A DL 28QSOP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf