Vishay/Vitramon CDR32BP3R3BDZMAT
CDR32BP3R3BDZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R3BDZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R3BDZMAT.pdf
Availability of CDR32BP3R3BDZMAT
QUANTITY
CDR32BP3R3BDZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R3BDZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R3BDZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R3BDZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R3BDZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R3BDZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R3BDZMAT
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN RCA JACK VERT YELLOW PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
DIODE PIN RF 50V 1A MINIPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf