Vishay/Vitramon CDR32BP3R3BDZMAT
CDR32BP3R3BDZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R3BDZMAT
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R3BDZMAT.pdf
Availability of CDR32BP3R3BDZMAT
QUANTITY
CDR32BP3R3BDZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R3BDZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R3BDZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R3BDZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R3BDZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R3BDZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R3BDZMAT
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 495MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP2993 AUDIO PWR AMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
ISOLATED RS-485 EVAL BOARD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO204AL datasheet.pdf