Vishay/Vitramon CDR32BP3R6BDZPAT
CDR32BP3R6BDZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R6BDZPAT
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R6BDZPAT.pdf
Availability of CDR32BP3R6BDZPAT
QUANTITY
CDR32BP3R6BDZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R6BDZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R6BDZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R6BDZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R6BDZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R6BDZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R6BDZPAT
RES 560K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 12.7X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO213AA datasheet.pdf
KTB MOPL 5535 S2N datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.8A TO220F datasheet.pdf
BSNMX1345B NOMEX GRN 1.75 SLV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
62P F R/A .350 830PF BRKT/INS datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf