Vishay/Vitramon CDR32BP3R9BDZPAT
CDR32BP3R9BDZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R9BDZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R9BDZPAT.pdf
Availability of CDR32BP3R9BDZPAT
QUANTITY
CDR32BP3R9BDZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R9BDZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R9BDZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R9BDZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R9BDZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R9BDZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R9BDZPAT
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf