Vishay/Vitramon CDR32BP431BJZRAT
CDR32BP431BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP431BJZRAT
Brief Description
CAP CER 430PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP431BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP431BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP431BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP431BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP431BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP431BJZRAT
Related LinksCDR32BP4, CDR32BP431BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP431BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP431BJZRAT
TVS DIODE 22VWM 35.5VC P600 datasheet.pdf
CABLE TIE EXTRA HVY WR BLK 40.1" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 900NH SMD datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT SOLID TERM 125V datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN3/2 32QFN datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
FAN AXIAL 170X51MM 24VDC datasheet.pdf