Vishay/Vitramon CDR32BP470BKZRAT
CDR32BP470BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP470BKZRAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP470BKZRAT.pdf
Availability of CDR32BP470BKZRAT
QUANTITY
CDR32BP470BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP470BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP470BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP470BKZRAT
Related LinksCDR32BP4, CDR32BP470BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP470BKZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP470BKZRAT
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MT 19POS W/SCKT datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.38A 80 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 300V FLATPACK datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 6CKT datasheet.pdf
HMI WALL MOUNTING KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf