Vishay/Vitramon CDR32BP511BJZMAT
CDR32BP511BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP511BJZMAT
Brief Description
CAP CER 510PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP511BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP511BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP511BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP511BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP511BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP511BJZMAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP511BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP511BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP511BJZMAT
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 22M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 28POS datasheet.pdf