Vishay/Vitramon CDR32BP5R6BCZSAT
CDR32BP5R6BCZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP5R6BCZSAT
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP5R6BCZSAT.pdf
Availability of CDR32BP5R6BCZSAT
QUANTITY
CDR32BP5R6BCZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP5R6BCZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP5R6BCZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP5R6BCZSAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP5R6BCZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP5R6BCZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP5R6BCZSAT
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf