Vishay/Vitramon CDR32BP620BJZMAT
CDR32BP620BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP620BJZMAT
Brief Description
CAP CER 62PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP620BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP620BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP620BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP620BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP620BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP620BJZMAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP620BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP620BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP620BJZMAT
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
IFMC 1 5/ 4-ST-3 5-RF datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf