Vishay/Vitramon CDR32BP620BJZPAT
CDR32BP620BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP620BJZPAT
Brief Description
CAP CER 62PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP620BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP620BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP620BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP620BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP620BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP620BJZPAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP620BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP620BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP620BJZPAT
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf