Vishay/Vitramon CDR32BP6R8BCZMAT
CDR32BP6R8BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP6R8BCZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP6R8BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP6R8BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP6R8BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP6R8BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP6R8BCZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP6R8BCZMAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP6R8BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP6R8BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP6R8BCZMAT
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf