Vishay/Vitramon CDR32BP6R8BCZMAT
CDR32BP6R8BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP6R8BCZMAT
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP6R8BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP6R8BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP6R8BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP6R8BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP6R8BCZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP6R8BCZMAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP6R8BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP6R8BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP6R8BCZMAT
IC MOTOR DRIVER PAR 56SSOP datasheet.pdf
IC VOICEBAND CODEC 5V/3V 24SOP datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 3V 10% 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 5/8" M12-1.5 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 12 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf