Vishay/Vitramon CDR32BP750BFZRAT
CDR32BP750BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BFZRAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP750BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP750BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BFZRAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BFZRAT
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP 3ST 20-DIP datasheet.pdf
MOVING BLADE REPLACEMENT KS42 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT DUMMY SHELL SZ 14 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf