Vishay/Vitramon CDR32BP750BJZMAT
CDR32BP750BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BJZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP750BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP750BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BJZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BJZMAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BJZMAT
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 3 DECK 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 580MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf