Vishay/Vitramon CDR32BP750BJZRAT
CDR32BP750BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BJZRAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP750BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP750BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BJZRAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BJZRAT
RES SMD 3.3 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS EDGE 50GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CBLE RJ45 CAT5E W/BOOT 20' BLK datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 250MCM AMPOWER datasheet.pdf
RES 154 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ISOLATED AMP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf