Vishay/Vitramon CDR32BP750BKZSAT
CDR32BP750BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BKZSAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BKZSAT.pdf
Availability of CDR32BP750BKZSAT
QUANTITY
CDR32BP750BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BKZSAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BKZSAT
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 208MAPBGA datasheet.pdf
CONN HEADER BP 84POS 6COL VERT datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 15 CKT datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS TBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 8-MSOP datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf