Vishay/Vitramon CDR32BP751BJZRAT
CDR32BP751BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP751BJZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 750PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP751BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP751BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP751BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP751BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP751BJZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP751BJZRAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP751BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP751BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP751BJZRAT
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .300 24POS datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
CONNECTOR 7.92 2POS_HEADER datasheet.pdf
SSR 50A BURST FIRE CONTRL 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Header 47 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf