Vishay/Vitramon CDR32BP820BFZRAT
CDR32BP820BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP820BFZRAT
Brief Description
CAP CER 82PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP820BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP820BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP820BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP820BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP820BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP820BFZRAT
Related LinksCDR32BP8, CDR32BP820BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP820BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP820BFZRAT
TERMINAL BLOCK 5MM 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 40POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
C COMPILER 1 USER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC MCU ARM9 64KB ROM 217LFBGA datasheet.pdf
BLACK DUAL LOCK datasheet.pdf
SGE1510-0-0400L-2000C-200C datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
ER 2C 2#0 PIN RECP datasheet.pdf
IC MCU Z8 8K OTP 12 MHZ datasheet.pdf