Vishay/Vitramon CDR33BP132BKZRAT
CDR33BP132BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP132BKZRAT
Brief Description
CAP CER 1300PF 100V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP132BKZRAT.pdf
Availability of CDR33BP132BKZRAT
QUANTITY
CDR33BP132BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP132BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP132BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP132BKZRAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP132BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP132BKZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP132BKZRAT
CONN SPRING CONT 18 POS .276 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
VOLTMETER 85-264VAC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf