Vishay/Vitramon CDR33BP272AKZMAT
CDR33BP272AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP272AKZMAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP272AKZMAT.pdf
Availability of CDR33BP272AKZMAT
QUANTITY
CDR33BP272AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP272AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP272AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP272AKZMAT
Related LinksCDR33BP2, CDR33BP272AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP272AKZMAT Details Description
Related parts for CDR33BP272AKZMAT
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
C/A,1.8MM,ZIP RIS,LC-LC(XG) datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR SN datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS H.D F R/A M3 datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 900 MOHM SMD datasheet.pdf