Vishay/Vitramon CDR33BP332AJZSAT
CDR33BP332AJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP332AJZSAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP332AJZSAT.pdf
Availability of CDR33BP332AJZSAT
QUANTITY
CDR33BP332AJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP332AJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP332AJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP332AJZSAT
Related LinksCDR33BP3, CDR33BP332AJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP332AJZSAT Details Description
Related parts for CDR33BP332AJZSAT
IC 2-4LN DUAL DECOD/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 11POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 4POS 2.5MM datasheet.pdf
IC EPROM UV 4MBIT 100NS 40CDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 75CRI 4PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf