Vishay/Vitramon CDR33BX104AKWSAT
CDR33BX104AKWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX104AKWSAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX104AKWSAT.pdf
Availability of CDR33BX104AKWSAT
QUANTITY
CDR33BX104AKWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX104AKWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX104AKWSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX104AKWSAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX104AKWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX104AKWSAT Details Description
Related parts for CDR33BX104AKWSAT
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SRT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 250mA Backlight SC-70-6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 24V datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP SLIDE WHITE PKG OF 10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf