Vishay/Vitramon CDR33BX153BKZRAT
CDR33BX153BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX153BKZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX153BKZRAT.pdf
Availability of CDR33BX153BKZRAT
QUANTITY
CDR33BX153BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX153BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX153BKZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR33
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX153BKZRAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX153BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX153BKZRAT Details Description
Related parts for CDR33BX153BKZRAT
TOOL EXTRACTOR IC PLCC UNIVERSAL datasheet.pdf
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 54BGA datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C TSOT23-6 datasheet.pdf
35MM LOW P HS ASSY A- datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 603.336 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf