Vishay/Vitramon CDR33BX393AKZSAT
CDR33BX393AKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX393AKZSAT
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX393AKZSAT.pdf
Availability of CDR33BX393AKZSAT
QUANTITY
CDR33BX393AKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX393AKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX393AKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX393AKZSAT
Related LinksCDR33BX3, CDR33BX393AKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX393AKZSAT Details Description
Related parts for CDR33BX393AKZSAT
IC TXRX 433/868/915MHZ 48-VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 9V 150A ENCASED datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 4SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 220 OHM 5.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf