Vishay/Vitramon CDR33BX683AMZPAT
CDR33BX683AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX683AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V 20% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX683AMZPAT.pdf
Availability of CDR33BX683AMZPAT
QUANTITY
CDR33BX683AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX683AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX683AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX683AMZPAT
Related LinksCDR33BX6, CDR33BX683AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX683AMZPAT Details Description
Related parts for CDR33BX683AMZPAT
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
70232-148 METRAL HDR 4RX1M STR P datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC VREG MULTIFUNCTION POWERSO20 datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM SPDT 10A QC 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 6.0PF SMD datasheet.pdf