Vishay/Vitramon CDR34BP103AFZPAT
CDR34BP103AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP103AFZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP103AFZPAT.pdf
Availability of CDR34BP103AFZPAT
QUANTITY
CDR34BP103AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP103AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP103AFZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)