Vishay/Vitramon CDR34BP103AKZPAT
CDR34BP103AKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP103AKZPAT
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP103AKZPAT.pdf
Availability of CDR34BP103AKZPAT
QUANTITY
CDR34BP103AKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP103AKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP103AKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP103AKZPAT
Related LinksCDR34BP1, CDR34BP103AKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP103AKZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP103AKZPAT
IC OPAMP GP 200KHZ 16SO datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC PC CRD PWR-INT SWTCH 24HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf