Vishay/Vitramon CDR34BP272BJZRAT
CDR34BP272BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP272BJZRAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP272BJZRAT.pdf
Availability of CDR34BP272BJZRAT
QUANTITY
CDR34BP272BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP272BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP272BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP272BJZRAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP272BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP272BJZRAT Details Description
Related parts for CDR34BP272BJZRAT
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
HEADER 20POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTACT FINGER EMI SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf