Vishay/Vitramon CDR34BP302BJZMAT
CDR34BP302BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BJZMAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BJZMAT.pdf
Availability of CDR34BP302BJZMAT
QUANTITY
CDR34BP302BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BJZMAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BJZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BJZMAT
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 500VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 14POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf