Vishay/Vitramon CDR34BP302BJZSAT
CDR34BP302BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BJZSAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BJZSAT.pdf
Availability of CDR34BP302BJZSAT
QUANTITY
CDR34BP302BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BJZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BJZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BJZSAT
MOD PWR STD FILTER 10A 2POLE PNL datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DUAL UART 64BYTE 48LQFP datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 1A 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 2.93V 10-UDFN datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.015A MINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP 4VDC 470UF 10 MOHM datasheet.pdf