Vishay/BCcomponents MRS25000C3090FC100
MRS25000C3090FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3090FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 309 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3090FC100.pdf
Availability of MRS25000C3090FC100
QUANTITY
MRS25000C3090FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3090FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3090FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3090FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3090FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3090FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C3090FC100
IDC CABLE - HKR50S/AE50M/HKR50S datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.09 OHM 1% 5W datasheet.pdf
INTERFACE X3 GATEWAY GPRS INT'L datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.56A 145 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT VBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf