Vishay/Vitramon CDR34BP302BJZSAT
CDR34BP302BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BJZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BJZSAT.pdf
Availability of CDR34BP302BJZSAT
QUANTITY
CDR34BP302BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BJZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BJZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BJZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BJZSAT
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING 08POS datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf