Vishay/Vitramon CDR34BP332BFZMAT
CDR34BP332BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP332BFZMAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP332BFZMAT.pdf
Availability of CDR34BP332BFZMAT
QUANTITY
CDR34BP332BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP332BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP332BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP332BFZMAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP332BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP332BFZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP332BFZMAT
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 35V 0805 datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG GRY SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 WW datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.375V SC70-4 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 18-22AWG HITEMP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.11A 89 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf