Vishay/Vitramon CDR34BP332BJZSAT
CDR34BP332BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP332BJZSAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP332BJZSAT.pdf
Availability of CDR34BP332BJZSAT
QUANTITY
CDR34BP332BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP332BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP332BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP332BJZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP332BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP332BJZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP332BJZSAT
SEAL PANEL TINY TPF SERIES BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 14" 2A MED datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf