Vishay/Vitramon CDR34BP362BJZSAT
CDR34BP362BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP362BJZSAT
Brief Description
CAP CER 3600PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP362BJZSAT.pdf
Availability of CDR34BP362BJZSAT
QUANTITY
CDR34BP362BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP362BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP362BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP362BJZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP362BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP362BJZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP362BJZSAT
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ8 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK E+ datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
RING KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
AC CURRENT FLEX 6000A datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
381 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
FUSE 36KV 31.5AMP 3" SEAL datasheet.pdf