Vishay/Vitramon CDR34BP392BFZMAT
CDR34BP392BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP392BFZMAT
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP392BFZMAT.pdf
Availability of CDR34BP392BFZMAT
QUANTITY
CDR34BP392BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP392BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP392BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP392BFZMAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP392BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP392BFZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP392BFZMAT
TVS DIODE 8.5VWM 15.12VC SMT datasheet.pdf
GDT 400V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 80POS VERT GOLD datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf