Vishay/Vitramon CDR34BP622AKZRAT
CDR34BP622AKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP622AKZRAT
Brief Description
CAP CER 6200PF 50V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP622AKZRAT.pdf
Availability of CDR34BP622AKZRAT
QUANTITY
CDR34BP622AKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP622AKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP622AKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP622AKZRAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP622AKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP622AKZRAT Details Description
Related parts for CDR34BP622AKZRAT
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDH14K/MC14M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 5V 36" datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 23W datasheet.pdf
OSC MEMS 38.40MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RELAY SSR 480 V datasheet.pdf