Vishay/Vitramon CDR34BX104AMZRAT
CDR34BX104AMZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX104AMZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX104AMZRAT.pdf
Availability of CDR34BX104AMZRAT
QUANTITY
CDR34BX104AMZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX104AMZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX104AMZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX104AMZRAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX104AMZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX104AMZRAT Details Description
Related parts for CDR34BX104AMZRAT
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 12POS .050" SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TBF 3C 3#16 PIN BULKHEAD RCPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 47K OHM 7SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf