Vishay/Vitramon CDR34BX124AMZRAT
CDR34BX124AMZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX124AMZRAT
Brief Description
CAP CER 0.12UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX124AMZRAT.pdf
Availability of CDR34BX124AMZRAT
QUANTITY
CDR34BX124AMZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX124AMZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX124AMZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX124AMZRAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX124AMZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX124AMZRAT Details Description
Related parts for CDR34BX124AMZRAT
Crystal 40.3200MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRIMP TOOL #18-22AWG IL-AG5 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 35.8VC SMA datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 107VC SMCJ datasheet.pdf
XFMR FLYBACK 25W EP13SM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC IP55 datasheet.pdf