Vishay/Vitramon CDR34BX393BMZMAT
CDR34BX393BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX393BMZMAT
Brief Description
CAP CER 0.039UF 100V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX393BMZMAT.pdf
Availability of CDR34BX393BMZMAT
QUANTITY
CDR34BX393BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX393BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX393BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX393BMZMAT
Related LinksCDR34BX3, CDR34BX393BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX393BMZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX393BMZMAT
MODULE POWER ENTRY FAST TERM 6A datasheet.pdf
MIC BOOM ANALOG NOISE CAN -56DB datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 110POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 THRUHL datasheet.pdf
MICRO 15 M 18" YEL JACKS datasheet.pdf
RELAY PWR LATCH SPDT 16A 24VDC datasheet.pdf